Ćwiczenia po porodzie

kiedy można zacząć ćwiczyć po cięciu cesarskim? Czy gorzej się chudznie po cc niz po porodze siłami natury?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Z reguły zaleca się, aby bezpośrednio po cesarskim cięciu, unikać ćwiczeń przez okres pierwszych kilku miesięcy. W tym czasie nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń ani podnosić ciężarów. Momentem świadczącym o gotowości do jakichkolwiek obciążeń jest zabliźnienie się rany – wtedy też można rozpocząć wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy.Warto jednak uzyskać jednak potwierdzenie po bezpośredniej konsultacji z lekarzem.
Ćwiczenia aerobowe można podjąć dopiero po ok. 6 miesiącach.
Utrata masy ciała nie będzie trudniejsza niż w przypadku naturalnego porodu, jednak z pewnością jej efektywność opóźni się z uwagi na brak możliwości realizacji aktywności fizycznej przez pierwsze miesiące.
pozdrawiam