Ćwiczenia polecane przy lordozie

Witam, chcialabym sie dowiedziec jakie cwiczenia sa wskazane przy lordozie (nie wiem jaki typ- wygiety brzuch do przodu, posladki do tylu) , a jakie sa niewskazane?

Witam,
rozumiem, że ma Pani pogłębioną lordozę lędźwiową. W takim wypadku wskazane są ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe i mięśnie grzbietu.
Pozdrawiam

Joanna Pilarczyk Fizjoterapia

Przy nadmiernej lordozie lędźwiowej czyli z ustawieniem jak Pani opisuje wskazane będą ćwiczenia w których wzmacniane są mięśnie brzucha i pośladków oraz rozciągane mięśnie grzbietu i tzw zginacze bioder (mięsień prosty uda oraz biodrowo lędźwiowy, oczywiście po obu stronach)