Ćwiczenia pozwalające na spalenie tłuszczu

Jaki rodzaj aktywności fizycznej (ćwiczenia, zajęcia fitness, wszystko) są najlepsze na spalanie tłuszczu, a nie budują masy mięśniowej?

Witam Panią,

Przy wszystkich ćwiczeniach zbuduje Pani nieco masy mięśniowej ale najwięcej przy ćwiczeniach siłowych dlatego też jeżeli Pani na tym nie zależy to proszę zamiast siłowni wybierać ćwiczenia aerobowe, cardio o szybkim tempie. Zalecam też ćwiczenia o zmiennym tempie. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness lub ćwiczyć w do mu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
Bardzo dużo rolę odgrywa także właściwa dieta

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk