Ćwiczenia przy chorobie Gravesa-Basedowa

Mam chorobe Graves-Basedova.- TSH 3 Gen<0,005IU/ml , FT4-29,11pmol/l , P/c p receptorom TSH 3,80 IU/l. ok 2 m-cy temu rzuciłam palenie przy pomocy tabletek i zaczełam cwiczenia-ok 1 godz. dziennie( rowerek stacj. i skakanie na skakance) Ostatnio przytyłam prawie 10 kg. czy przy tej chorobie moge nadal ćwiczyc czy to bezpieczne?Podobno wysiłek fizyczny jest zabroniony. Moje objawy to duza nerwowosc, stany depresyjne, drżenie rąk, kołatanie serca-sporadyczne, no i uczucie goraca. Biore Thyrozol.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ćwiczenia w tym momencie nie są przeciwwskazane. Warto jednak podkreślić, że nie powinno się zbyt mocno obciążać organizmu.