Ćwiczenia przy dyskopatii odcinka lędźwiowego

Witam, chciałabym się dowiedzieć jakie ćwiczenia mogłabym stosować przy dyskopatii odcinka lędźwiowego kręgosłupa (dokładnie L4 i L5)? Chciałabym też wrócić do zajęć jogi, czy w przypadku dyskopatii można ćwiczyć jogę?

Dzień dobry,
jeśli ćwiczenia mają byc pomocne w problemach z kręgosłupem, powinny być zlecone i wyuczone pod kierunkiem fizjoterapeuty. Korzystanie z tzw. uniwersalnych zestawów, może pogorszyć sprawę.
Jeśli chodzi o yogę, to oczywiście można spróbować, pytanie tylko czy będzie Pani w stanie bez wywołania dolegliwości wykonać wszystko, co pokaże instruktor ?
pozdrawiam