Ćwiczenia przy garbieniu i odstających łopatkach

Mam 19lat i prowadze siedzacy tryb życia. Przez to garbie sie jeszcze bardziej niz wcześniej. Dodatkowo odstaja mi łopatki. Jakie cwiczenia moge wykonywać na poprawę tego stanu?

Będą to głównie ćwiczenia na mięśnie grzbietu. Zalecam udać się do fizjoterapeuty, który pokaże odpowiednie ćwiczenia i nauczy prawidłowo je wykonywać. Przy sumiennej pracy w domu wystarczy kontrolna wizyta raz na miesiąc w celu poprawienia błędów i ewentualnego pokazania innych ćwiczeń.