Ćwiczenia redukujące wagę

dzień dobry, od jakiegoś czasu ćwiczę w domu. Jeżeli chodzi o dietę - stosuję racjonalne, zdrowe odżywianie. Jednak chciałabym wspomóc to ćwiczeniami . Zależy mi na redukcji - 5 kg. Jakie ćwiczenia wykonywać w domu czy kardio czy na poszczególne partie?? Proszę o rady. Ile razy w ciągu tygodnia i ile czasu. cwiczę od roku więc jestem przygotowana na wysiłek. mam 23 lata, 63kg, 165cm

Witam Panią,
w sprawie ćwiczeń powinna Pani zwrócić się do trenera personalnego, ja odpowiadam za żywienie:-)
Beyer-Wygońska Sylwia

Witam, aktywność fizyczna to bardzo ważny element stylu życia, ale jednocześnie z ruchem warto dokładnie przyjrzeć się Pani diecie i sprawdzić, czy pokrywa zapotrzebowanie organizmu na wszystkie składniki pokarmowe. W tym celu proszę wypełnić dzienniczek żywieniowy, a możliwa będzie kompleksowa ocena Pani sposobu żywienia.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Witam,

Jeżeli nie ma przeciwwskazań ze strony układu ruchu dotyczących stawów jak i kręgosłupa proponowałabym trening rozpoczynać rozgrzewką 5-10 minutową, później około 30-45 minut ćwiczeń ciężarem swojego ciała (wszelkiego typu brzuszki, wymachy, wypady, deska, itp.) a później przejść do treningu cardio trwającego około 30-45 minut tutaj w zależnosci od tego co Pani posiada: może to być rowerek, orbitrek, bieżnia, marsze, skakanka - wazne aby poziom tetna wynosi 65-70% HR max.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Im wiecej wysiłu fizycznego tym szybsza będzie redukcja tkanki tłuszczowej. Może Pani ćwiczyć 2 razy dziennie po 1 godzinie na tętnie 125-135.