Ćwiczenia spalające nadmiar skóry pozostałej po odchudzaniu

Kiedyś byłem gruby ale poprzez chodzenie na treningi tenisa szybko schudłem i mam teraz taką zwisającą skórę na brzuchu. Chciałbym się jej pozbyć. W internecie jest napisane że to jest tłuszcz. Ale ja straciłem tkankę tłuszczową i została mi tylko skóra, wiec nie powinno być tłuszczu. Jak mam się tej skóry pozbyć? Jakie ćwiczenia, jaka dieta? Chciałbym mięsnie wyrobić. Nie ma innego sposobu niż jakieś zabiegi?

Witam serdecznie,
A jak jak dużo kilogramów Pan stracił? Z pewnością trening siłowy pomógłby Panu wzmocnić mięśnie i uelastycznić skórę, która jeszcze niezbyt uległa naciągnięciu i nie zostały uszkodzone włókna elastynowe. Jeśli jednak uległy one uszkodzeniu, to niestety żadne ćwiczenia i dieta nie zdołają pomóc, bo skóra po prostu sama się już nie obkurczy.
Co do diety, to mimo wszystko warto zadbać by była urozmaicona, bogata w witmainy i minerały, odpowiednio zbilansowana i dostosowana do Pana obecnej aktywności fizycznej. Taka dieta pozwoli utrzymać Pana teraźniejszą masę ciała. Tutaj nieodzowna byłaby pomoc dietetyka, który skomponuje ją do Pana potrzeb. Jeśli ma Pan więcej pytań, to postaram się na nie odpowiedzieć.
Pozdrawiam