Ćwiczenia w przypadku zwyrodnienia kręgosłupa

Jakie są najefektywniejsze ćwiczenia ,zabiegi w przypadku zwyrodnienia kręgosłupa ,dolny odcinek i trochę górny...?

W chorobie zwyrodnieniowej warto wykonać regularnie umiarkowane ćwiczenia. Polecam regularne spacery, a także nordic walking około 30 minut codziennie. Dodatkowo można dołączyć do tego prosty zestaw ćwiczeń głównie w klęku podpartym, np. koci grzbiet, naprzemienne unoszenie kończyn, podpór na rękach i ugiętych kolanach. Żeby zobaczyć poprawę najważniejsza jest systematyczność. Powodzenia!