Ćwiczenia wysmuklające - jak to z nimi jest?

Spotykam się z rozbieżnymi opiniami na temat tego jak należy ćwiczyć żeby wysmuklić dolne części ciała (nogi, biodra, pupa). Ważę 63kg przy 173cm wzrostu i te partie są dla mnie problemem, ponieważ kiedyś przez 9 lat tańczyłam w zespole i nabrałam mięśni. Dziś na przykład przeczytałam, że należy codziennie wykonywać intensywne ćwiczenia aerobowe, bo wtedy 'spalamy' także mięśnie, które rosną w czasie odpoczynku; jeśli ćwiczy się np. co 3 dni. Inni głoszą, że jest na odwrót. Jaka jest więc prawda? Chciałam też zapytać, jaka dieta jest odpowiednia przy dążeniu do wysmuklenia tych partii? Aktualnie stosuję South Beach. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam,

Jeżeli chcesz stracić zbędną tkankę tłuszczową, przy czym nie nabrać zbyt dużej masy mięśniowej, ale wysmuklić ciało powinnaś wiedzieć, że należy ćwiczyć minimum 30 minut. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Do tego możesz dodać ćwiczenia rozciągające po każdym treningu - tzw. streching.
Najlepszą dietą jest ta oparta o zdrowe nawyki żywieniowe, czyli żadna z popularnych diet odchudzających nie jest w 100% skuteczna ani zdrowa. Zacznij się zdrowo odżywiać, a nie będziesz miała problemów z masą ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Pamiętaj, że efekty ćwiczeń będą widoczne tylko wtedy, gdy będą wykonywane regularnie.

Pozdrawiam.