Ćwiczenia wytrzymałościowe a ból w przestrzeni międzyżebrowej

Witam. Jestem 24 letnią kobietą. Od około miesiąca ćwiczę dość intensywnie ćwiczenia wytrzymałościowe ( biegi, brzuszki z piłka lekarską, podnoszenia sztangi). Wczoraj podczas serii wykonywania brzuszków poczułam ból w przestrzeni międzyżebrowej po prawej stronie pod prawą piersią aż do okolic pachy, ból nasila się podczas kaszlu, wdechu, ucisku tych miejsc, schylania się, mam problemy z przekręceniem się na bok podczas snu. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji i jak sobie pomóc? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż doszło do przepukliny np rozworu przełykowego lub nadwyrężenia mięśni międzyżebrowych. Proponowałbym udać się do poradni chirurgicznej.