Ćwiczenie na biodra: jakie wykonywać?

Mam 12 lat, ok.165 cm i ważę 51 kg. Nie chcę się odchudzać, lecz mieć wąskie biodra. Co mam zrobić? Wiem, że biodra mi się kształtują itd., ale są bardzo szerokie.
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała i wzrost rzeczywiście jak najbardziej są praiwdłowe w stosunku do wieku. Zdecydowanie zatem nie powinnaś się odchudzać. Jeżeli jednak chcesz wymodelować swoją sylwetkę oraz wyszczuplić określone części ciała, powinnaś pamiętać o regularnej aktywności fizycznej w postaci ćwiczeń modelujących.
Proponujemy:
- Połóż się na prawym boku z lekko podkurczonymi nogami, ręce z piłką trzymaj za głową. Zrób wdech. Wydychając powietrze, zrób skłon do nóg (oderwij je od podłoża), jednocześnie przenosząc piłkę i wkładając ją między kolana. Wróć do pozycji wyjściowej, ale bez piłki. Zrób wdech, a wydychając powietrze, wykonaj skłon i wyjmij piłkę. Następnie wróć do pozycji wyjściowej, przenosząc piłkę za głowę. Zrób 15 skłonów i zmień stronę. Wykonaj 3–4 serie.
- Stań za oparciem krzesła i połóż na nim dłonie. Odwiedź prawą nogę w tył i lekko ją unieś. Kolano w stawie powinno być luźne. Wykonaj 15–20 powtórzeń na każdą nogę w 4 seriach. Aby zintensyfikować ćwiczenie, możesz zaczepić gumę do ćwiczeń o nogę krzesła. Podczas wykonywania uniesień napinaj świadomie pośladek nogi odwodzonej.
-
Kładziemy się na plecach, kolana mamy zgięte, a stopy stawiamy płasko na ziemi. Teraz obydwa kolana razem zniżamy delikatnie w jedną stronę tyle ile jest to możliwe bez używania siły. Utrzymujemy tę pozycję od 10 do 30 sekund i powracamy do pierwotnej pozycji. Powtarzamy to samo na przeciwległą stronę. Całe ćwiczenie powtarzamy od 3 do 5 razy.