Ćwiczenie na odchudzenie nóg

Prosiłabym serdecznie o przykłady ćwiczeń dzięki którym mogę pozbyć się tłuszczu z nóg ( żeby były chude ) bez wytwarzania mięśni. :))

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

Niestety nie da się pozbywać tkanki tłuszczowej z jednej, wybranej części ciała. Aktywność fizyczna połączona z racjonalną, dostosowaną dla Pani dietą spowoduje ogólny spadek zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, co powinno poskutkować również wyszczupleniem nóg. Polecam codzienną aktywność fizyczną minimum 30min, mogą to być ćwiczenia takie jak bieganie, pływanie, rower, taniec itp. Należy kontrolować kaloryczność posiłków - jeżeli dieta będzie dostarczać mniej kalorii niż wynosi Pani zapotrzebowanie energetyczne będzie to prowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej bez jednoczesnej rozbudowy tkanki mięśniowej.

Witam serdecznie,

Przy doborze ćwiczeń polecam skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni, który dobierze odpowiednie do Pani możliwości ćwiczenia. Trudno mi jest określić zestawy treningowe bez żadnych informacji na temat Pani wagi, wzrostu, możliwości.Może Pani owszem wykonywać ćwiczenia samodzielnie w domu, zwraca Pani uwagę na prawidłową technikę aby nie obciążyć stawów lub odcinka lędźwiowo krzyżowego. W internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych na zgrabne nogi, uda czy inne partie ciała. Osobiście mogę polecić treningi z Mel B, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily Odchudzanie bez kitów czy Fitness Blender. Ćwiczenia muszą sprawiać Pani przyjemność oraz być dostosowane to Pani możliwości. Nie mniej jednak tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po 30 min treningu. Najważniejsza jest systematyczność ćwiczeń, nie należy ćwiczyć codziennie ponieważ mięśnie również muszą mieć czas na regeneracje. zalecam ćwiczenia od 3 do 5 razy w tygodniu. Bardzo ważna jest tez odpowiednia dieta, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzona sylwetkę. Ułożenie indywidualnej diety, dostosowanej do Pani potrzeb i stylu życia możliwe jest po szczegółowym wywiadzie dietetycznym przeprowadzonym przez specjalistę, ale już dziś mogę wysłać Pani podstawowe zalecenia: Powinien Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Korzystnym będzie jeśli podczas treningu będzie Pani kontrolowała zawartość tkanki mięśniowej w udach - można to zrobić przy pomocy analizatorów segmentowych. Pozdrawiam