Ćwiczenie ręki po uszkodzeniu łokcia

Witam! Kilka tygodni temu miałam wypadek, w wyniku którego doszło do uszkodzenia łokcia. Mimo upływu czasu nadal nie mam pełnej sprawności w tej ręce. Największy problem pojawia się w sytuacji kiedy trzeba zgiąć łokieć lub przyciągnąć np. dłoń do ramienia. Nie jestem w stanie też nosić w niej nic ciężkiego. Czy powinnam jakoś dodatkowo ćwiczyć tę rękę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zgłaszane przez Panią deficyty motoryczne z pewnością związane są z długotrwałym unieruchomieniem. Zwykle mijają one z czasem, jednak może on wydłużać się nawet od 6 miesięcy aż do roku. Oczywiście względną ruchomość i sprawność odzyska Pani już dużo wcześniej. Polecam regularne ćwiczenia polegające m. in na prostowaniu i zginaniu w stawie łokciowym.