Ćwiczenie Tae-bo a odchudzanie

Witam serdecznie.Mam pytanie dotyczące odchudzania połączonego z ćwiczeniami,mianowicie zamierzam ćwiczyć "teabo" wieczorami tj około godziny 19:00 i mam dylemat jak z kolacją,jeść przed treningiem czy po i co jeść?ewentualnie jakby to wyglądało gdybym zdecydowała ćwiczyć rano, to jeść przed czy po treningu i co jeść? zależy mi by w miarę szybko zrzucić 4 kg bez efektu jojo ale przede wszystkim zbudować mięśnie. mam 164 cm ważę 60 kg, z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam Ola.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przed (około 2h przed) treningiem należy zjeść posiłek pełnowartościowy z dużą ilością białka i węglowodanów lub mniejszy posiłek na około godzinę przed wysiłkiem fizycznym. Po treningu (do około 30min) najlepiej zjeść posiłek bogaty w białko i węglowodany może to być np koktajl na bazie mleka, maślanki lub kefiru z owocami. Następnie po około godzinie zjeść większy posiłek typu kanapka z ciemnego pieczywa z tuńczykiem, grillowana pierśc z kurczaka z ciemnym ryżem czy kaszą.
Musi Pani pamiętać, aby nigdy nie ćwiczyć na czczo!!
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam, jeśli chodzi o ćwiczenia poranne tuż po obudzeniu się mogą być wykonywane na czczo przed śniadaniem – ważne jest jednak, aby uzupełnić płyny po nocy (wypij 2 szklanki wody), na śniadanie po treningu zjedz wartościowy posiłek złożony z węglowodanów złożonych, prostych i białka – idealna będzie owsianka z dodatkiem świeżych owoców i jogurtem/mlekiem. Natomiast jeśli chodzi o trening wieczorny warto zjeść na około 1 godzinę do pół godziny przed treningiem lekki posiłek (węglowodany złożone i białko) np. ryż dziki z warzywami i rybą lub kanapka z warzywami i serem twarogowym, a po treningu uzupełnić energię owocami lub sokiem owocowym (w niewielkiej ilości). Pozdrawiam.