Ćwiczyć, by schudnąć?

Dzień dobry. Mój wzrost to 160 cm, waga to 56 kg, wiek 14 lat. Chciałabym ważyć 50 kg. W domu posiadam rowerek do ćwiczeń. Dziennie robię 50 brzuszków. Czy to dobrze? Najbardziej chciałabym schudnąć w okolicach ud oraz brzucha. Co robić i ile ćwiczyć, by schudnąć? Czy spalenie na rowerku 200 kalorii wystarczy? Co jeść, a czego nie jeść? Nie chcę żadnych diet. Chcę normalnie się odżywiać zdrowo - owoce, warzywa, od czasu do czasu coś słodkiego. Wszystko z umiarem. Proszę o szybką poradę! :) I jeszcze jedno pytanie - jak już będę ważyła 50 kg, to jak utrzymać tą wagę? Jeść dalej tak samo i ćwiczyć?
ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie potrzebujesz diety, która ograniczałaby podaż kalorii. Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać proponuję zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania i zacząć się do nich stosować. Znajdziesz je w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie. Sport połączony z prawidłowym żywieniem z pewnością przyniesie pożądane efekty. Jednak musisz wiedzieć, że organizm każdego człowieka potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Nie obawiaj się także nadmiernej utarty masy ciała, ponieważ jeśli nie będziesz stosowała diety ubogokalorycznej nic takiego nie nastąpi.

Pozdrawiam.