Cykl stymulowany - kiedy jest owulacja?

Witam, chciałabym dowiedzieć się, kiedy w cyklu stymulowanym przez CLO następują dni płodne i czy jest tak możliwość, żebym zaszła w ciążę 24 dc. Dodam, że miesiączki mam 29-32. I jeszcze jedno pytanie, czy 23-dniowy zarodek, licząc od daty zapłodnienia powinien być widoczny na usg z bijącym serduszkiem?

Dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Niestety nie mogę jednoznacznie określić, kiedy następuje owulacja w Pani przypadku ze względu na brak regularnych cyklów jak i nie wiem, który schemat postępowania przyjął lekarz prowadzący przy leczeniu.
Jeżeli został zastosowany standardowy schemat, tj. lek został podany pomiędzy 3 a 5 dniu cyklu to wtedy owulacja powinna się pojawić około 11 a 15 dnia.

W fizjologicznym regularnym cyklu miesiączkowym okres owulacyjny około 14-tego dnia, natomiast dni płodne przypadają pomiędzy 9 a 18 dniem cyklu.

Jeżeli chodzi o badanie usg to w pierwszych tygodniach ciąży czasami trudno jest uwidocznić bijące serce. Nie jest to jednak powód do niepokoju, gdyż zdarza się tak często, mimo prawidłowo rozwijającej się ciąży.

Pozdrawiam!