Cykl trwający 26 dni a wyznaczenie dni płodnych

Witam,mam cykl 26 dni i regularny, kiedy mam dni plodne a kiedy nie? Wszędzie pisze ze 14 dnia tak?? Czy po miesiączce są dni plodne czy nie??

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W Pani przypadku owulacja następuje najprawdopodobniej w 12 dniu cyklu. Oznacza to że stosunek w dni po krwawieniu miesiączkowym może dojść do zapłodnienia. Dni niepłodne to kilka dni przed pierwszym dniem krwawienia.

Szanowna Pani!

Jeżeli mamy do czynienia z cyklem owulacyjnym ,to zawsze od owulacji do pierwszego dnia kolejnej miesiączki jest 14 dni, czyli przy cyklach 26dniowych owulacja wystepuje 12 dnia cyklu. Jako że plemniki przeżywaja do 3 dni , w Pani przypadku dni płodne występują od 8 dnia cyklu do 13 dnia cyklu.

Z poważaniem

katarzyna lewicka