Cykl wywołany luteiną a skrócenie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych i ryzyko ciąży

Witam. Po skróconej o 1 dzień przerwie, zaczęłam drugie opakowanie w swoim życiu tabletek Microgynon 21. wszystkie wzięłam regularnie, tylko drugą z 9 godzinnym opóźnieniem. Moje pytanie brzmi: czy po 7 tabletce byłam wtedy zabezpieczona? I czy to ma jakieś znaczenie że cykl od którego zaczęłam brać pierwsze opakowanie wywołany był luteiną? Błagam o wszystkie odpowiedzi.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Nie ma Pani powodów do niepokoju. Po pierwsze - nie ma znaczenia, że cykl od którego zaczęła Pani przyjmowanie tabletek wywołany był luteiną. Po drugie - producenci tabletek dopuszczają nawet 12-godzinne opóźnienie pomiędzy poszczególnymi tabletkami, więc w przypadku opóźnienia 9-godzinnego ochrona antykoncepcyjna jak najbardziej była zachowana. Pozdrawiam.