Cykle miesiączkowe u 45-letniej kobiety

Mam 45 lat miesiączki średnio co 25 dni choć raz do roku 20 dni cykl, długość miesiączki średnio 5 dni, jednak przedostatni okres to 7 dni a ostatni 7 dni i po nim do 12 dnia cyklu minimalne plamienie. Teraz mam 32 dzien cyklu a miesiączki brak. Robiłam domowy test menopauzalnym i wyszedł dodatni. Dodam ze u ginekologa byłam w czerwcu, a w kwietniu miałam laparoskopię na jajnik miał byc torbiel ale okazało sie ze nic nie było na jajniku. Proszę o pomoc co mi jest.

To normalne zaburzenia hormonalne związane z wiekiem, ze starzeniem się układu hormonalnego płciowego. Zaburzenia w Pani wieku w cyklu miesiączkowym już mogą występować. Proszę w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem prowadzącym, który włączy odpowiednie leczenie hormonalne celem uregulowania hormonalnego.