Cykliczne krwawienie z odstawienia a brązowe plamienia

Witam, od 1,5 roku biorę tabletki 24 4. Zaczęłam nowy blister, jednak zapomniałam przyjąć drugiej tabletki (pierwszy tydzień). Przyjęłam ja po 16 godzinach, kolejne biorę normalnie. 5 dni przed pominięciem tabletki współżyłam z prezerwatywą, bo byłam po antybiotykoterapii. Następnie zaraz zaczęło się cykliczne krwawienie z odstawienia, jednak po jego zakończeniu nadal występuję małe brązowe plamienie. Czy możliwe że doszło do owulacji i przez to te plamienia? Czy istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ryzyko ciąży jest raczej minimalne jednakże ze względu na ponad 12 godzinna przerwę w stosowaniu preparatu zalecam zastosowanie przez około tydzień dodatkowego zabezpieczenia. Pozdrawiam