Kobieta , 29 lat Witam, mam 29 lat, 168cm wzrostu i 55 kg wagi. 3 dni temu stwierdzono u mnie Cyste Bakera 37x12x16 bez innych patologii w obrębie kolana. Trafiłam na usg ponieważ od 2dni bardzo bolało mnie w dole podkolanowym zwłaszcza w spoczynku (w nocy). Biorę Yasminelle i myślałam że to zakrzepica. Tym samym USG, chirurg sprawdził tętnice i żyły powiedział że wszystko jest drożne. Moje pytanie brzmi: Czy cysta może spowodować zakrzepice (poprzez ucisk)? I dlaczego stopa w tej nodze jest zimniejsza?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: