Cysta endometrialna smołowa na jajniku

witam rok temu miałam laproskopie poniewaz miałam cyste na jajniku lewym. po zabiegu okazało sie że jest to cysta endometrialna smołowa ale wszystko zostało usuniete.teraz dowiedziałam sie że mam kolejna cyste na tym samym jajniku wielkosci 4 cm i lekarz zaproponował mi znowu laparoskopie tylko że tym razem chce mi usunac cały jajnik a ja nie bardzo chce sie na to zgodzic. czy to jest naprawde jedyne wyjscie czy nie ma innych mozliwosci albo moze ponowny zbieg ale nie usuwanie całego jajnika

Decyzja lekarza może wynikać ze stopnia zajęcia jajnika przez obserwowaną torbiel. Może ilość zdrowej tkanki jest bardzo mała. Proszę nie bać się rozmawiać z lekarzem prowadzącym.