Cysta na jajniku a bóle i uciskanie na pęcherz

Witam.Mam pytanie.W czasie poprzedniej wizyty u ginekologia oraz w czasie usg dopochwowego stwierdzono cystę na prawym jajniku.Lekarz stwierdził że nie ma potrzeby jej usuwać ale należy ją obserwować.Jednak często odczuwam bóle ww okolicy jajnika,po za tym ból promieniuje na prawy jajnik i chyba uciska na pęcherz(miałam badania moczu jednak wszystko jest w porządku) Mam 44 lata.Proszę o odpowiedż.

Niestety nie napisała Pani nic o charakterze zmiany oraz jej wymiarach. Uczucie ucisku na pęcherz czy też parcia na pęcherz może być oczywiście związane z patologią narządu rodnego (np duża torbiel jajnika czy mięśniaki macicy), ale może też być objawem pęcherza nadreaktywnego. Pozdrawiam