Cysta na jajniku a wskazania do stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam.Mam cyste na jajniku, 4cm, mozliwe, ze powstala po antykoncepcji awaryjnej. Lekarz przepisal mi tabletki antykoncepcyjne. Cysta ma sie wchlonac po nich. Podobno tej wielkosci cysty obserwuje sie i leczy tabletkami. Czy takie jest postepowanie normalnie? Czy taka cysta moze peknac?

Szanowna Pani!

Rzeczywiście torbiele proste jajnika leczy się tabletkami antykoncepcyjnymi.Jest bardzo duża szansa na jej wyleczenie. Pęknięcie torbieli tej wielkości zdarza się wyjątkowo rzadko.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka