Cysta na jajniku - dlaczego nie mam miesiączki?

Witam,
bardzo proszę o radę. 28 listopada 2010 r. miałam ostatni okres. Po tym jak zaczął się spóźniać, zrobiłam test ciążowy - wyszedł negatywny, poszłam do ginekologa. Okazało się podczas badania usg, że mam cystę na lewym jajniku. Przepisał mi progesteron w tabletkach dopochwowych przez 5 dni po 2.
Minęło od odstawienia 7 dni, a od ostatniej miesiączki 50 dni, a okresu wciąż nie mam. Co mam robić w tej sytuacji? Co to wszystko oznacza? Bardzo chcemy mieć z mężem dziecko, czy to wszystko może wpłynąć na jajeczkowanie i utrudnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Progesteron został podany, żeby wywołać miesiączkę. Powinna ona wystąpić  w niedługim czasie po odstawieniu tabletek. Pani postępowaniem w tym przypadku powinno być zgłoszenie się do lekarza na dalszą diagnostykę. Lekarz, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, po wykonaniu badań, powinien zalecić stosowną terapię. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy obecny stan będzie miał wpływ na płodność w przyszłości.