Cysta pod kolanem a możliwość uprawiania lekkich ćwiczeń fizycznych
Witam, kilka dni temu badanie USG wykazało , że mam cystę pod kolanem. Od wczoraj uczęszczam na zabiegi polem magnetycznym i ultradźwiękami. Dodam, że bardzo mnie boli i bol promieniuje do łydki, a nawet stopy. W związku z tym mam pytanie czy przy tej dolegliwości mogę uprawiać jakieś lekkie ćwiczeneia fizyczne? Bardzo proszę o odpowiedz Pozdrawiam

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Zouk
Zouk to zmysłowy taniec pochodzący z Brazylii. Instruktorzy szkoły Salsa Libre przedstawiają podstawowe kroki tego tańca. Zouk wcale nie musi być trudny.
Witam,
torbiel Bakera, zwana też cystą powstaje najczęściej na skutek urazów, przeciążeń w obrębie stawu kolanowego. Torbiel umiejscawia się pomiędzy ścięgnem mięśnia półbłoniastego a przyśrodkową głową mięśnia brzuchatego łydki. Powstanie cysty związana jest bezpośrednio z wystąpieniem stanu zapalnego w obrębie stawu kolanowego spowodowanego np. urazem łąkotek.
Torbiel większych rozmiarów często pękają, a płyn maziowy rozchodzi się po okolicznych tkankach. W przypadku pęknięcia torbieli chory odczuwa ostry ból i obrzęk w okolicy łydki.
Jeśli okolica jest bardzo bolesna nie radzę podejmować aktywności fizycznej. Kiedy stan zapalny minie można powoli wprowadzać regularną aktywność.
Watro też znaleźć przyczynę powstania torbieli i ją wyeliminować.
Pozdrawiam