Cysta w badaniu USG ginekologicznym

Witam, Dzisiaj na badaniu Usg ginekolog stwierdził u mnie cyste na 4 cm. Ostatnią miesiaczke miałam 16 grudnia. Od kolejnego cyklu kazał mi wziąć tabletki antykoncepcyjne i jeszcze 2 inne leki. Chciałam zapytać czy jest to konieczne. Czy może udać się na konsultacje do innego lekarza. Dodatkowe dla mnie ważne pytanie to co będzie w przypadku jeżeli własnie w tym cyklu zaszłam w ciąże? Dziękuje za wszelkie informacje i pozdrawiam.

Proszę wykonywać zalecenia ginekologa prowadzącego. Podstawowym sposobem leczenia torbieli przydatków jest leczenie hormonalne. Jeśli chce mieć Pani pewność, że nie jest Pani w ciąży na 100% można wykonać badanie krwi na poziom beta-HCG (bardzo czuły wskaźnik ciążowy pojawiający się praktycznie zaraz po zapłodnieniu).