Cysty na penisie u 3-latka

Witam. Syn w wieku 3 lat ma na końcu siusiaka przy ujściu cewki moczowej cystę, najpierw była tylko jedna i niewielka, teraz doszły jeszcze dwie mniejsze. Czy leczenie tego schorzenia polega tylko na operacji usunięcia? Jakie są zagrożenia - podobno gdy jest ona duża można uszkodzić cewkę moczową? I jaka może być tego przyczyna? Synek w przeciągu 3 miesięcy miał 2 infekcje dróg moczowych...

Witam, czy chciałby Pan maluszka "leczyć" przez Internet? I jak? Bez badania dziecka? Szanowny Panie, bez obejrzenia zmian żaden szanujący się lekarz nic Panu nie doradzi. Wskazana konsultacja lekarska – urologa dziecięcego lub chirurga dziecięcego. Pozdrawiam RH