Cytologia 3-go stopnia a seks

Witam. Moja żona ma cytologię 3-go stopnia i w związku z tym mam pytanie, czy możemy uprawiać seks w normalnym trybie??? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Badania cytologiczne wykonywane jest profilaktycznie w celu wczesnego wykrycia stanu przedrakowego raka szyjki macicy.

Trzeci stopień wg skali Papanicolau oznacza, że w rozmazie komórkowym widać komórki dysplastyczne, mogące być wynikiem silnego odczynu zapalnego lub już zmian przednowotworowych. Przy takim wyniku niezbędna jest najszybsza konsultacja żony z lekarzem prowadzącym w celu włączenia leczenia przeciwzapalnego. Jeżeli zmiany nie ustąpią po kilku miesiącach niezbędna będzie dalsza diagnostyka.

Sugerowałabym przerwać współżycie przynajmniej do czasu wizyty u ginekologa.

Pozdrawiam.