Cytologia 3 i stosowanie leków Mucovagin i Invag

Witam. Ostatnio miałam pobraną cytologie wyszła 3. Bardzo się przestraszyłam bo w styczniu miałam 1. Mogła bym dowiedzieć sie cos wiecej na temat zagrożeń zwiazanych z cytologia oznacza numerem 3? O co chodzi z tym wirusem HPV? Doktor powiedziała ze to moze minąć samoistnie. Dostałam dziś leki MUCOVAGIN i INVAG. Czy te leki moga mi pomoc? Dodam ze recepta była tak nie wyraźna ze farmaceuta miał problemy z jej rozczytaniem, czy te leki są wskazane w takich okolicznościach? Dziekuje za odpowiedz.

Szanowna Pani od 2001 roku obowiązuje w ocenie badań cytologicznych system Bethesda-brak w opisie grup.
Przy odbiorze wyniku badania powinna Pani mieć dokładnie wyjaśniony opis. Nie spotkałam się z lakonicznym opisem typu cytologia 3 / arabska trójka /. Podejrzenie infekcji HPV jest kodowane wynikiem LSIL.