Cytologia a dobór tabletek antykoncepcyjnych

Czy cytologia ma coś wspólnego z dopasowaniem tabletek antykoncepcyjnych? Ginekolog dziś po pobraniu próbki powiedział że dobierzemy je jak będą wyniki.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Wynik badania cytologicznego nie ma wpływu na to jakie tabletki dobierze Pani lekarz. Proszę jednak pamiętać, że badanie to powinno być profilaktycznie wykonywane u każdej kobiety, która jest aktywna seksualnie.