Cytologia a podejrzenie raka szyjki macicy

Witam.Jestem po wizycie u ginekologa.Pan doktor stwierdził u mnie nadżerkę.Powiedział,że bez względu na wynik cytologii będę miała pobrany wycinek z szyjki macicy.Proszę mi powiedziec czy jest to podejrzenie o raka szyjki macicy.Bardzo się martwię.Dziękuje za odpowiedź. .Lekarz powiedział,że bez względu na wynik

Część takich zmian jest faktycznie stanami nowotworowymi (na różnym etapie zaawansowania). Stąd zabieg wycięcia - tzw konizacja jest konieczna - pozwala na ustalenie rozpoznania i podjęcie leczenia. W razie wyniku łagodnego - likwiduje stan chorobowy.