Cytologia bez wziernika w wieku 24. lat

Dzień dobry, mam 24 lata. Dopiero rozpoczęłam współżyć z chłopakiem jednak zdarzał nam się seks oralny wcześniej. Nie mogłam mieć normalnie zrobił jej cytologi ze względu na zbyt duży ból, nawet przy mniejszym wziernika. Lekarz wykonał ją końcu bez wziernika ale wszyscy mi mówią, mimo, że na wyniku jest zazn. że materiał odpowiedni do oceny i obecne komórki kanału/strefy szyjki macicy, że wynik nie jest wiarygodny. Boję się, w związku z tym, że w tym wieku nie miałam jeszcze normalnej cytologi

Piotr Pilarski

To jest jeszcze wcześnie na cytologię. Cytologia powinna być wykonana po 25 roku życia. Wcześniej nie ma sensu.

Pozdrawiam.