Cytologia grupy I u dziewicy

Witam, chciałam poprosić jakiegoś ginekologa o odpowiedź. Że względu na fakt, że jestem dziewicą ginekolodzy badali mnie przez odbyt i odmawiał cytologii. Ponieważ mam 24 lata I słyszałam, że do zarażenia hp wystarczają pieszczoty chciałam kontrolniewykonać to badanie. Gin wykonał je przy użyciu pałeczki (przypominającej patyczek do uszu)bez użycia wziernika.Dzwoniąc, dowiadując się o wynik usłyszałam, że jest grupa I Czytałam, że wynik badania przeprowadzonego w ten sposób nie jest wiarygodny?

Aleksander Ropielewski

Jest on mniej reprezentatywny niż standardowo wykonane badanie, jednak prawidłowowo wykonane badanie pozwala wykluczyć podejrzenie zmian dysplastycznych lub nowotworowych.