Cytomegalia a ciąża - kiedy można planować ciążę?

Witam serdecznie, planuję zajście w ciążę z drugim dzieckiem, dlatego podchodzimy z mężem do tej decyzji w sposób przemyślany. Robiłam wszystkie badania, w tym toksoplazmozę i cytomegalię. Wyniki z cytomegalii mnie zaniepokoiły. Lekarz rodzinny twierdzi, że są bardzo dobre i nie ma przeciwaskazań do zajścia w ciążę, ale ja bardzo bym chciała jednak poprosić jeszcze o opinię specjalistę. Cytomegaia wynik: IgG 48,0 all/ml IgM 0,11 Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, Ada

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wyniki świadczą o przechorowaniu cytomegalii. Nie stanowi to przeciwwskazań do starania się o dziecko.

Powodzenia!