Cz możliwe jest, że podczas ataku paniki puls zwalnia do 60?

Czy to mozliwe ze podczas ataku paniki puls zwalnia do 60? Z reguły ponoc w takich sytuacjach rosnie.

Dzień dobry.

Z reguły podczas ataku paniki serce zaczyna bić coraz szybciej i może dojść nawet do 120 - 150 uderzeń/minutę.
Myślę, że po epizodzie takiego ataku akcja serca może wrócić do granic prawidłowych w przedziale 60 - 100 ud/min.

Jeżeli Pani obawy są nadal silne proponuję konsultację z kardiologiem.

Dariusz Pysz-Waberski

Dzień Dobry Pani,

Podczas ataku panicznego, tętno początkowo mocno przyśpiesza, a potem spada, a to z kolei wpływa na obniżenie ciśnienie krwi.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com