Czarna kropka 2 lata po wycięciu ropnia z kości ogonowej

Witam. 2 lata temu mialam wycinanu ropien z kosci ogonowej. Gojenie bylo poprzez ziarninowanie, pozostala mala przetoka. Linia po cieciu zawsze byla czerwona. Teraz w jednym miejscu zrobila mi sie czarna kropka, moze to dziurka nie widze dokladnie. Jestem w USA, nie moge isc do lekarza z tym. Czy jesli to nawrot I poki co nie odczuwam wiekszego bolu I nie ma ropy to czy samo szare mydlo I plyn do dezynfekcji pomoze I uchroni przed ropniem takim nadajacym sie do operacji? Prosze pilnie o odpowied

Prawdopodobnie w miejscu, w którym miała Pani ropień wytworzyła się przetoka odbytu. Jest to częsta konsekwencja przebycia ropnia i występuje u około 2/3 pacjentów, którzy przebyli ropień przyodbytniczy. Więcej informacji o przetokach i ropniach tej okolicy znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl
Powinna Pani utrzymywać okolicę przetoki w czystości i własciwie nic poza tym nie można zrobić tymczasowo.