Czarna krostka na dziąśle powyżej zęba

Miałam wyrywany ząb. Dzień po zabiegu zauważyłam małą czarną krostke na dziasle powyżej miejsca gdzie jest ząb? Czy to krwiak? I drugie pytanie. Czy utrzymujący się ból po wyrwaniu zęba i opuchnięcie jest normalne? Jak długo bedzie się to utrzymywać? Dodam, że "dziura" po zębie normalnie się goi. Od wczorajszego zabiegu wypelnila się brunatną masą.

Witam serdecznie,
Jak najbardziej może to być krwiak po usunięciu zęba. Ból i opuchlizna po usunięciu zęba są zależne od wielu czynników. Od metody zabiegowej, od zastosowanego zaopatrzenia miejsca po usunięciu zęba oraz od stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Równie ważnym czynnikiem są indywidualne skłonności do gojenia, ponieważ u jednych gojenie przybiega praktycznie bez dolegliwości, a u innych te dolegliwości są dość znaczne.

Witam,
Objawy które Pani przedstawia są normalne przy gojeniu zębodołu po ekstrakcji zęba.
Dolegliwości bólowe utrzymywać się mogą nawet do 5-7 dni a sama przebudowa i gojenie kości może trwać nawet ok 3 miesięcy. dziąsło goi się szybciej i trwa to ok 10-14 dni.
Pozdrawiam,
lek.stom.Łukasz Wojszwiłło