Czarna plamka w polu widzenia po uderzeniu

Witam! Jakieś 2 dni temu grając w piłkę zostałem ją uderzony w skroń blisko lewego oka. Przez kilka chwil miałem w polu widzenia czarną plamkę od strony nosa, po jakimś czasie znikła. Lecz pod koniec dnia zauważyłem, że gdy przebywam w ciemniejszych pomieszczeniach ta plamka się znów pojawia, dodam, że w jasnych pomieszczeniach widzę dobrze. W końcówce oka, w miejscu gdzie dostałem piłką pojawił się siniak. Teraz pytanie, mam się czego obawiać? Czy może to jakoś się rozwijać?
ponad rok temu

Witam!

Po uderzeniu warto zgłosić się do okulisty, choćby nawet dla "własnego spokoju". Można wykonać zdjęcie oczodołu celem wykluczenia ewentualnych złamań. Siniak sam się wchłonie.

Pozdrawiam serdecznie!