Czarna plamka w polu widzenia w wyniku stresu

witam.od pewnego czasu w moim życiu zaszło wiele zmian co wywołało u mnie stres .. przez długi czas. Od ok miesiąca pojawia mi sie na polu widzenia czarna plamka( gdy patrze na jasną przestrzeń) która wraz z ruchem oka ucieka . Bardzo się niepokoję co to może być ? :( czy to może samoistnie minąć czy może to byc skutkiem stresu? proszę o odpowiedz.

Witam,
Proszę udać się do lekarza okulisty, który postawi diagnozę po przeprowadzeniu odpowiednich badań.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Jeśli ma Pani wątpliwości, co do źródeł objawu- proszę skonsultować się z okulistą. Jeśli wykluczy somatyczne podłoże zaburzeń widzenia, może to oznaczać ich emocjonalne, stresowe pochodzenie. A wówczas warto zgłosić się do psychologa.

Dzień dobry, w pierwszej kolejności zachęcam do kontaktu z lekarzem okulistą oraz lekarzem rodzinnym, po wykluczeniu przyczyn somatycznych proszę się skonsultować z psychologiem. Pozdrawiam.