Czarne prążki na paznokciach

Witam Mam problem od jakichs dwóch lat pojawiają mi się na panokciach u ręki czarne prążki/plamki wielkości 2-3 mm. Zlokalizowane są podpaznokciowa i rosną wraz ze wzrostem paznkocia. Nie jest to wynik urazów, Dermatolog stwierdził rzucajac tylko oko na zmiany że jest to niedobór krzemu, nie jestem usatysfakcjonowana z tej konsultacji. Proszę o wyjaśnienia

Małe, czarne prążki, wyglądające jak drzazgi, to mikroskopijne wylewy krwi pod paznokciem. Powstają bez urazów z powodu pękania naczyń włosowatych macierzy paznokcia, zazwyczaj bez uchwytnej przyczyny. Jeśli nie ma Pani jakiejś ogólnej choroby, wpływającej na stan naczyń, to trudno będzie wyjaśnić przyczynę. Preparaty krzemu na pewno nie zaszkodzą, ale proszę nie spodziewać się cudu.