Czarne punkty u krótkowidza

Dzień dobry. Jestem krotkowidzem wada -3,75 i -2,5. Zaobserwowalam u siebie malutkie czarne i białe kropki które pojawią się od czasu do czasu. W dodatku czasami przed oczami mi coś błysnie. Na wizytę jestem umówiona w sierpniu. Czy to prawda że u krotkowidzow to normalne?

Witam.nie do końca. Zawsze jak są błyski to należy sprawdzić siatkówkę. Błyski mogą świadczyć o trakcji szklistkowo siatkowkowej czyli może się zrobić otwór. Pozdrawiam serdecznie