Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czarne strupy przy pieprzyku a ryzyko czerniaka

Jak niewyraźne brzegi pieprzyka muszą być, żeby były oznaką czerniaka? I czy czarne strupki przy górnym brzegu dużego owalnego pieprzyka mogą być nie daj boże oznaką czerniaka? Naczytałam się ostatnio i pieprzyk, który wygląda tak od dłuższego czasu jest groźny i podejrzany?
KOBIETA ponad rok temu

Jak wyleczyć trądzik różowaty?

Witam! Podejrzana w kierunku czerniaka jest każda zmiana wyglądu pieprzyka - pojawienie się nierównych obrysów, zmiana wielkości, koloru, kształtu itd. Niestety, nie jesteśmy w stanie gołym okiem ocenić czy dana zmiana może być niebezpieczna. Takiej oceny może podjąć się tylko dermatolog po dokładnym obejrzeniu pieprzyka w powiększeniu dermatoskopu.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, niestety nie odważę się postawić takiej diagnozy jedynie po skąpym opisie tekstowym. Proszę wykonać u dermatologa badanie dermatoskopowe i w razie potrzeby usunąć zmianę odpowiednią metodą oraz ocenić histopatologicznie. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy