Czarne zgrubienie na skórze a ryzyko czerniaka

Witam , czerniak "rodzi" się tylko z obecnych piepszyków znamion ? czy mogą powstac nowe ? Gdzieś około pół roku temu wyczułam znamie z tyłu nogi nad zgieciem kolana , na początku było to tylko takie leciutkie wybrzuszenie , jednak swędzące i wyczuwalne . Teraz pojawiła sie na tym dziwna czarna plmka , króra w przeciągu jakiś 3 miesięcy odrobine urosła . nie jest to duze ale ale wyczywalne i widoczne . nie wiem czy mam sie martwic czy to tylko pojawia sie kolejny piepszyk . prosze o jakies rady

Witam , konieczna wizyta u specjalisty , który oceni zmianę w dermatoskopie! W razie potrzeby proponuję przyjazd do w-wy,mokotowska 15,tel.223314140,z.żurawski