Czarny pieprzyk na twarzy zmieniający się w strup

Byłam u dermatologa, zwrócił uwagę na pieprzyk na twarzy,prawie czarny (wszystkie takie mam), niewypukły,śr. 1mm i stwierdził, że nadaje się do usunięcia. Było to ok. 3 l. temu. Nie zebrałam się na wizytę. W sumie nadal nie wiem gdzie najlepiej się zgłosić w Warszawie. 3 dni temu pieprzyk zamienił mi się w strup, potem odpadł, miejsce już w miarę wygoiło się i wygląda na to, że nie mam tam teraz nic. Czy to niebezpieczne? Często mi się to zdarzało, ale nigdy do tego stopnia żeby znamię zniknęło

Odpowiedź jest o tyle trudna, że w tym wypadku nie miałabym pewności, że rzeczywiście chodziło o znamię barwnikowe. Podobnie do znamion wyglądają brodawki łojotokowe i być może to jest ten przypadek.