Czas antybiotykoterapii przy boreliozie

Minęło 2 miesiące od ukąszenia, rumień początkowo nietypowy ( ciemnoczerwony, bez czerwonej obwódki) był leczony maściami. Po 2 miesiącach zlecono testy, które wykryły boreliozę. Czy po tak długim okresie rozwoju choroby wystarczy miesięczne leczenie antybiotykiem, czy powinno być ono dłuższe? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam. Długość leczenia jest różna i zależy od oceny stanu pacjenta w momencie rozpoczęcia leczenia orazodpowiedzi na leczenie - to powinien ocenić opiekujący się lekarz