Czas gojenia dziąsła po ekstrakcji ósemki

Wczoraj miałem wyrywaną 8-kę górną,wyrywanie tradycyjne ze znieczuleniem.Pytanie moje brzmi czy ta dziura po zębie jakoś się zrośnie?Po wyrwaniu dentysta-chirurg obejrzał dziurę,dał opatrunek i kazał nie wyjmować przez 30min,trzymałem godzinę,po wyjęciu czułem że jeszcze krew leci ale nie w takich ilościach by się bać.Było bez szycia i czy ona się sama zrośnie czy nie?Mam co jakiś czas płukać dziurę bo nie wiem czy jakieś jedzenia wejdzie w dziurę i boję się że z kawałkiem jedzenia się zrośnie

Witam!
Proszę się nie martwić,przecież minął dopiero dzień od usunięcia... Według mnie trochę za długo trzymał Pan tampon i jest możliwe,że razem z nim wypluł Pan część skrzepu,który wypełniał zębodół,a on jest gwarantem prawidłowego gojenia... Proszę nie płukać ust zbyt intensywnie,gdyż wypłucze Pan resztki skrzepu i zębodół będzie się goił długo i nieprzyjemnie... Nie znam przypadku zarośnięcia pokarmu w zębodole!
Pozdrawiam.