Czas gojenia rozciętej wargi u 21-miesięcznego dziecka

Witam , Moje dziecko (21miesięcy) uderzyło się na placu zabaw o drabinkę- rozcięta dolna warga jedynkami dolnymi,ma mały uszczerbek,bylismy u chirurga -stwierdził,że rana nie jest do szycia-kazał smarować bacteriobanem.Jaś ma opuchnięta wagę,rana delikatnie zaschła,czy rana na pewno się sama zrośnie?czy nie będzie miał blizny?jak długo potrwa regeneracja?dodam,ze wyjeżdżamy za kilka dni nad może,boje się ze mały może sobie podrażnić ranę np.piaskiem. Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Nie widząc zmiany trudno wyrokowac, ale jeżeli zmiana dotyczy samej czerwieni wargowej, to najprawdopodobniej nie będzie kłopotu w ciągu 2-3 tygodni nie powinien zostać ślad