Czas gojenia się rany pooperacyjnej po wypadku komunikacyjnym

Witam jestem po wypadku komunikacyjnym, w którym pękło jelito grube, pęknięcie kątnicy, uchyłek meckela, założono mi szwy po 10 dobach szwy zdjęto, jednak cały czas borykam się z problemem gojenia się rany pooperacyjnej, teraz mam dziure na biegunie wielkości 2zł, ciekawi mnie czy to się zagoi w przeciągu 1,5 miesiaca, ponieważ będę miał przywracaną ciągłość jelita. Bardzo proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Okres gojenia rany jest bardzo indywidualny i zależy od wielu czynników. Powinien się Pan zgłosić do lekarza prowadzącego celem rewizji rany pooperacyjnej. Być może doszło do nadkażenia brzegów rany co spowodowało zahamowanie prawidłowego gojenia.